Menu Zamknij

Zamgławianie

W związku z poszerzeniem oferty Zakładu Aktywności Zawodowej Strzelno pragniemy przedstawić Państwu naszą najnowszą usługę, tj. dezynfekcję przez zamgławianie.

Skuteczna i szybka dezynfekcja jest ważna, szczególnie w dobie wysokiego zagrożenia epidemiologicznego i rozprzestrzeniania się koronawirusa. Zamgławianie to skuteczna i bezpieczna metoda wykorzystywana nie tylko w gabinetach medycznych, oddziałach szpitalnych i karetkach, ale także coraz częściej – w przestrzeniach użyteczności publicznej, biurach, a nawet w autobusach i tramwajach. W obliczu zagrożenia koronawirusem przykłada się ogromną rolę do utrzymania wysokiego poziomu aseptyki. To ważne ze względu na bezpieczeństwo zarówno klientów, jak i personelu.

Na czym polega zamgławianie?

Najprościej mówiąc – to metoda dezynfekcji zamkniętych pomieszczeń (także wnętrz pojazdów) poprzez uwolnienie środka dezynfekującego z silnym strumieniem powietrza. Mgła szybko rozprzestrzenia się po całym wnętrzu i dociera do każdej, nawet najmniejszej szczeliny.

Zamgławiacz (specjalistyczny generator mgły) jest w stanie w cyklu pracy (od parunastu minut do kilku godzin w zależności od technologii pracy, jego wydajności i wielkości pomieszczenia) dotrzeć do każdej przestrzeni we wnętrzu. Metodą zamgławiania dezynfekuje się sprzęty, powierzchnie, ściany, podłogi i powietrze – jednym słowem wszystko, co znajduje się w pomieszczeniu. Niewątpliwą zaletą tej metody jest fakt, że sucha mgła dociera w miejsca niedostępne tradycyjnymi metodami dezynfekcji. 

Co można dezynfekować suchą mgłą?

Od pewnego czasu dezynfekcja tą metodą zyskuje coraz większą popularność przy sterylizacji pomieszczeń, gabinetów, oddziałów, korytarzy i innych przestrzeni w placówkach użyteczności publicznej.

Obecnie ogromną rolę odgrywa także czas potrzebny na skuteczne zdezynfekowanie sprzętu, pomieszczeń i powietrza. Pełne i skuteczne odkażenie gabinetu, biura, sklepu, szkoły, urzędu czy pojazdu jest kluczowe dla możliwości szybkiego przyjęcia kolejnego klienta. To ważne także ze względu na bezpieczeństwo personelu i zahamowanie rozprzestrzeniania się wirusów i bakterii w otoczeniu.

Czym dezynfekujemy?

Na wyposażeniu naszego zakładu posiadamy profesjonalny zamgławiacz z zasięgiem mgły nawet do 18 metrów w kierunku poziomym a wielkość cząsteczek mgły to od 5 do 30 mikronów.

Do dezynfekcji pomieszczeń stosujemy preparaty najwyżej jakości stosowane również w dezynfekcji sprzętu medycznego. Stosowany preparat działa na bakterie, grzyby, prątki gruźlicy, wirusy – 0,5% w 15 minut.

Kontakt (zamgławianie):

telefon: 534 047 179

e-mail: zaz@zazstrzelno.pl

Skip to content